+38 (045 98) 40 357

Пільги

Пільги

З 01 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі" (зі змінами) ).

Відповідно до ухваленого рішення з 1 жовтня 2019 року паралельно функціонують дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі з 1 жовтня 2019 року призначаються усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ "Ощадбанк".

Пільговики, які подали заяву до органу соціального захисту населення до 15 жовтня 2019 року заяву на отримання пільг готівкою виплата здійснюється у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

При грошовій готівковій формі кошти пільговикам надходять на їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанку» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”. У такому випадку пільговики мають можливість зняти кошти з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги.

Враховуючи численні побажання пільговиків, які не надали до 1 жовтня минулого року заяви на виплату пільг готівкою, внесено зміни до Порядку надання.

З 1 січня 2020 року пільговики мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги.

У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.

Комунальне підприємство «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства», починаючи з листопада 2019, нараховує в квитанціях за комунальні послуги з повним розміром платежу, а пільги надаватимуться в:

Безготівковій формі - усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ «Ощадбанк». Для цього АТ «Ощадбанк» веде персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступають на їх рахунок. Потім кошти перерахують на рахунки КП «БГВУЖКГ». Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до сталого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Такі пільговики платять, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про здійснені платежі);

Готівковій формі - пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою. Органи соцзахисту формують щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передають їх Мінсоцполітики, а міністерство, обробивши отримані реєстри, направляє їх в АТ «Ощадбанк» і переводить вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Виплата здійснюється у готівковій формі у вказаний в заяві спосіб (банк або пошта). У разі отримання готівки пільговик повинен сплатити спожиті послуги повністю.

По пільгам і субсидіям, КП «Боярське ГВУЖКГ», надає інформацію кожного місяця до 13 числа,  формує  реєстри по запиту АТ «Ощадбанку». В реєстрах відображаються нарахування за місяць, заборгованість на кінець місяця, по видам послуг:   

  • централізованого опалення
  • вивіз ТПВ (сміття)
  • послуга з управління багатоквартирним будинком (обслуговування житлового фонду).

По запиту Управління праці, комунальне підприємство, надає довідку про нарахування комунальних послуг по нормі.  

Звертаємо увагу, пільговиків визначитись із формою отримання пільг:  готівка чи безготівка та для отримання пільг готівкою надати до органу соціального захисту населення за місцем проживання відповідну заяву із зазначенням банківських реквізитів.